Wyposażenie

„Apartament Cesarski” taką nazwę historyczną ma do dzisiaj prezentowany apartament. Prace nad jego realizacja rozpoczęły się bardzo wcześniej- na etapie początkowych prac dewelopera w tym obiekcie. Rezygnacja z kliku ścianek działowych otworzyła przestrzeń apartementu i pokazała min. wszystkie okna tego apartamentu – wychodzące na rynek Cieszyński. Dodatkowo już na tym etapie wstrzymane zostały prace zmierzające do obniżenia sufitu a tym samym zasłaniające to co jest dzisiaj zachowanym pięknym detalem – akcentem dekoracyjnym mieszkania – sufitem… Uwodzicielski klimat inspirowany „złotem Klimta” przenika ten apartament w wielu detalach.

MOTYW PRZEWODNIMottem przewodnim projektu apartamentu stał się Gustav Klimt – jego twórczość, Wiedeńskie Fryzy Alegoryczne z Museum fur Angewandte Kunst.

SYPIALNIASypialnie ukrywają przeszklone drzwi – trzy metry wysokie i ponad dwa szerokie. To szklana ściana z elementem piaskowanych detali inspirowanych twórczością Klimta. Szkło też zyskało detale „złota Klimtowskiego”. Gdy drzwi sypialni są otwarte w apartamencie otwiera się ściana okien. Przestrzeń odpoczynku przenika się z przestrzenią pokoju dziennego – dając tym fantastyczne warunki do wypoczynku, relaksu, do bycia razem.

KUCHNIAKuchnia w tym 60 metrowym apartamencie stała się ważnym elementem wnętrza. Założenie wykorzystania całej wysokości apartamentu stało się bardzo dobrym rozwiązaniem funkcjonalnym.

OŚWIETLENIEOświetlenie to bardzo ważny element tego projektu. Funkcjonalność i dekoracja w oświetleniu – to stałe elementy bez których nie może zakończyć się żaden projekt. Oświetlenie apartamentu jest zaplanowane w sposób bardzo zróżnicowany. Funkcja to podstawowe założenie. Spędzamy czas w bardzo różny sposób, od projektu oświetlenia wnętrza wymagamy tego że dostosuje się do nastroju.

POKÓJ DZIENNYPrzestrzeń kuchni przenika się z przestrzenią pokoju dziennego – dając tym fantastyczne warunki do wypoczynku, relaksu, do bycia razem.

TOALETAToaleta ukryta jest w niewielkiej przestrzeni, jednak lustra które odbijają się w lustrach powodują, że nie jest taka niewielka jak rzut podłogi pokazuje. Dodatkowo lustra ukrywają schowki, które zostały odkryte podczas prac w niewiarygodnie grubych ścianach.

ŁAZIENKAŁazienka apartamentu z założenia jest kontynuacją całego projektu. Inspiracji złotem Klimta i duchem tego miejsca. Proste płaszczyzny płytki 100×300 cm w strukturze i kolorze płatków złota, szkło lakobel w pastelowym odcieniu naklejone na ścianie….całość dopełnia oświetlenie- połyskliwe kryształki zamknięte w kule. Łazienka apartamentu z założenia jest kontynuacją całego projektu. Inspiracji złotem Klimta i duchem tego miejsca. Całość projektu łazienki dopełnia oświetlenie - połyskliwe kryształki zamknięte w kule.

http://www.architekturawnetrza.pl/wnetrza-mieszkalne-projekty-marzena-krolikowska-kukula/apartament-cesarski-cieszyn-rynek-20/

W skład wyposażenia Apartamentu wchodzą:
- 2x tv
- komplet wyposażenia kuchni
- sztućce i zastawa
- płyta grzewcza i czajnik
- lodówka
- zmywarka
- kuchenka mikrofalowa